שביל הפסגה

hamapal_hnistar_2
המפל הנסתר
אוגוסט 7, 2016
nimrod
נחל כזיב
אוגוסט 7, 2016

שביל הפסגה

shvil_hapisga

טיול קצר ומעגלי עם נוף מדהים, מוצל ברובו,ובעל שלל פרחים  מיוחדים וריחניים. הטיול מתאים למשפחות עם ילדים. בימינו הראשונים במירון, היינו לוקחים את הילדים מביה"ס אחה"צ הישר להר מירון, שואפים את אוויר ההרים הזך וריח הפריחה המשכר. בפסגה היה זה תמיד אתגר משמח לחפש ולמצוא את ביתנו למרגלות ההר….

 

איך מגיעים?

ביציאה ממירון פונים שמאלה , ונוסעים בכביש 89 לכוון מעלות. בין חורפיש לסאסא, סמוך לקילומטר ה-32 פונים שמאלה בעקבות השילוט לבית ספר שדה הר מירון. ממשיכים עם הכביש כל הדרך למעלה וחונים ברחבת החניה. שימו לב לא להמשיך למעלה בהמשך ההר, שם יש את המחנה הצבאי ואסור לחנות שם.

המסלול….

מחניית הרכבים מתחיל מסלול מעגלי באורך של כ-1.5 ק"מ,  המסלול מקיף את פסגת הר מירון שגובהו 1208 מטר מעל פני הים. בחורף, בשל גובהו, מתהדרת הפסגה בשנים האחרונות בלובן השלג.

שביל הפסגה מאפשר צפייה מדהימה: בשביל מוסדרות מרפסות בהם נוח ליהנות מהתצפית הרחבה אל הרי הגליל העליון והלבנון, רמת הגולן והחרמון, חלקים מהגליל התחתון ומישור החוף.

בסיום המסלול, חצו את הכביש בזהירות ולכו חזרה אל המכוניות המחכות לכם בחנייה. אם יש ילדים המחפשים קצת אתגר, תנו להם ליד החניה למצוא את השביל המסומן שחור היורד אל מושב מירון. הם יהנו ממסלול חביב שכולו ירידה, המגיע בסופו לצימרים במירון. אתם תתניעו את הרכבים ותפגשו אותם בצימר…. טיול נעים!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

five × 5 =